14 Mayıs 2011 Cumartesi

Başlığı da yok sonu da yok...

Özledim ama hiç bir işe yaramıyor ki...Bir kaç günlük rüyadan uyanmak nasıl zor.Herkes anlamaz sevinçlerin,mutlulukların kursağında kalması ne demektir.Bilmez çoğusu.Sadece onlar uzun yaşanmışlıkların yasını tutarlar arkasından.Ama anlamazlar hayata her yeni balangıçta yarı yolda kalmışlığın ne demek olduğunu.Tam toparlanıcam derken yine dizlerinin üstüne yıkılmaktan anladıkları kocaman bir sıfırdır.Daha kapanmamış yaraların üstüne düşmek nasıldır bilmezler.Onlar uzun hikayelerin adamıdır.Adam olmuşlardır.Ama olmaya çalışırken tepetaklak olmamışlardır.Onlaradır uzun hikayelerin başrolü.Roman yazarlar ama en kötüsü siz bir hikayenin figüranı bile olamamışsınızıdr.
Her yenisi biraz daha acı çektirir sana.Tam mutlu oldum olucam filan derken cümlelerin çok yarım kalır.Öyle bir hal ki senin yaşadıklarını bilmeyen anlayamaz sni.
Çoğuna saçma,birazına anlamsız,birkaçına deli gelirsin.Kapılıp gidersin ama onlar anlamaz.Mutluluğu tadan yarım kalmışlıkların acısını geçiremez bizlerin.
Bağlandığın an her şeyin bitmesi bağlanmaya başlamışken bitmesinden daha az acıtır bazen.Önüm arkam sağım solum sobe gibi bişey işte.Sen kovaladıkça o saklanır.Bulursan zaten bitmiştir oyun.
Her defasında yarım kalmak daha çok yorar.Dinlenemezsin.Yorulursun ama hiç dinlenemezsin.Dualar edersin yolun sonunu görmek için ama yarım kalmaya mahkumsundur.Bildiğin filmi izlemenin yandan çarpmış versiyonur.En kötü hali bir türlü alışamamandır.
Korkarsın sonra.Yeniden yola çıkmaktan korkarsın.Uyumak istemezsin uyuyunca da uyanmak bilmezsin.
Karşındakinin ne kadar acımasız olabileceğini öğrenirsin.Ders almazsın çoğu zaman.Onlar acımazdır ama sen kıyamazsın.
Empatinin allahını yaparsın başkalarında ama o senin gözünün yaşına bakmaz.
İnsanı o zaman anlarsın işte.Hayvandan daha beter olabileceğini bazen.Niyeler parçalar ruhunu,kalbini.Çok başka insanlarda aramaya çalışırsın çözümü ama burnunun dinindedir.Çok soru sorarsın ama hepsinin cevabı önceden verilmiştir senin tarafından.
Zamanla sorulan sorular da değişir.Her şeyi çok uzakta ararsın görmemek için.Taaaaa kkkiiii biri seni uyandırana dek.
Sonra mutsuz olursun işte.Her mutsuzluğun bir sonu olur her mutluluğun bi sonu olduğu gibi.Konu: Kabul etmek.

Hiç yorum yok: